Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Paris Uçak Bileti


PARİS

Dünyada en ziyaretçi akınına uğrayan şehirlerin başında Paris gelmektedir. Turistlerin Paris’e yoğun ilgisinin nedeni, kültür, sanat ve tarihi zenginlikleridir. Şehir, etkileyici bir atmosfere sahiptir. Paris’ e boşuna “Aşıklar Şehri” denmiyor. Büyüleyici ve romantik bir havaya sahip olan Paris, çiftlerin romantik tatil seçeneklerinin başında geliyor. Evlilik teklifleri ve balayı tatilleri için dünyadan olduğu kadar ülkemizden de yoğun talep görmektedir.

Ayrıca sanat ve moda denince ilk akla gelen şehir yine Paris’tir. Dünyaca ünlü sanatçı ve tasarımcıların vazgeçilmez adresi olan Paris, çeşitli alanlarda düzenlenen festivalleri ile de entelektüel çevrelerin buluşma noktasıdır.

Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya Uluslararası Hava Limanlarından Paris’e direk uçuşlar bulunmaktadır. Direk uçuş seferleri olan başlıca firmalar, Türk havayolları, Pegasus, Sunexpress, Onur Air, Atlas Global, KLM, Air France’dır. Yaklaşık uçuş süresi 3,5 saattir. Paris uçak bileti seçenekleri firmalara göre değişiklik göstermekle birlikte erken rezervasyon ile Paris uygun uçak bileti almak mümkündür.

Paris, her mevsim güzeldir. Ancak ilkbahar ve yaz aylarında çok daha güzeldir. Şehri ikiye bölerek akan Seine Nehri çevresinde ki parklar ve tarihi mimari yapılar özellikle bahar aylarında ilgi görmektedir. Nisan, Mayıs aylarında Paris’e gitmeyi düşünenler, yılın ilk aylarında tatil programlarını yaptıkları takdirde Paris ucuz uçak bileti alabilirler.

Paris’te iki adet hava limanı bulunmaktadır. Charles De Gaulle Havalimanı ve Orly Havalimanı. Her iki havalimanına da Paris uçak bileti bulmak mümkündür.

PARİS’TE GEZİLECEK YERLER

Paris denince akla ilk gelen yer Eyfel kulesidir. Sein Nehri’nin kıyısında ki Eyfel Kulesi, 1889 yılında düzenlenen EXPO Fuarı için Gustave Eiffel tarafından tasarlanmıştır. 320 metre yüksekliğindedir. Paris’in muhteşem güzelliklerini kuş bakışı izlemek için mükemmel bir yerdir.

Louvre Müzesi, dünyanın en ünlü müzelerinden biridir. 1204 yılında inşa edilmiş, 16. Yüzyılda restorasyon yapılarak Kraliyet Binası olarak kullanılmıştır. 1793’te müzeye dönüştürülmüştür. Dünyaca ünlü heykel ve resimlerin sergilendiği müzenin tamamını gezmek için birkaç gün gerekmektedir.

Paris’in en ünlü meydanı olan Concorde Meydanı, Şanzelize Caddesi, Zafer Takı ve Tuileries Bahçeleri görülmeye değer muhteşem güzelliklere sahiptir.

Yine mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Montmartre’dir. Tepe üzerine kurulmuş bu Paris Semtinde, Picasso ve Van Gogh gibi birçok dünyaca ünlü sanatçı yaşamıştır. Bu tarihi semtte sanat atölyeleri, cafe, butik, restoranlar yer almaktadır. Tepede Paris’ in en ünlü kiliselerinden Sacre Coeur görmeye değer güzelliktedir. İçinde muhteşem vitray, fresk, heykel ve tablolar bulunmaktadır. 

Fransız Gotik sanatının en ünlü eseri Notre Dame Katedrali, Ortaçağ döneminin başyapıtlarından St. Chapelle Kilisesi, Orsay Müzesi, Opera Binası ve Versay Sarayı Müzesi Paris’in görülmesi gereken önemli tarihi noktalarıdır.

Paris, Tarih, Kültür ve Sanat eserleri açısından büyük ilgi görmektedir. Aynı şekilde eğlence merkezi olan Paris Disneyland’ da turist akınına uğramaktadır. Birkaç gün ayrılması gereken Disneyland, büyük küçük herkesi hayran bırakmaktadır. Otelleri, parklar, restoran ve eğlence alanları ile hayal gücünün sınırlarını zorlamaktadır. Özellikle sömestr ve yaz tatillerinde çocuklu ailelerin akınına uğramaktadır. Türkiye’den de grup gezileri olarak tercih edilmekte ve erken rezervasyon ile ucuz uçak bileti olanağı bulunmaktadır.