Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İzmir - Kars Uçak Bileti


İZMİR

İzmir, Ege Deniz’i kıyısında, İzmir Körfezi üzerinde kurulmuş Türkiye’nin modern ve gelişmiş şehirlerindendir. Kalabalık bir şehir olmasına karşın huzurlu ve sakindir. Büyük bir limana sahiptir. Özellikle yerli ve yabancı yatların uğrak yeridir. Çok eski bir yerleşim yeri olan İzmir, turistik ilçeleri ile de oldukça ünlüdür. İyonya, Roma gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehir, tarihi zenginliği ve kültürü ile turistlerin akınına uğramaktadır.

İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI VE ULAŞIMI

Adnan Menderes Uluslar arası Havalimanı şehir merkezine 15 km mesafededir. Tüm uçak firmalarının yurtiçi ve yurtdışı seferleri bulunmaktadır. Oldukça hareketli bir hava trafiği vardır. Özellikle yaz aylarında Adnan Menderes Havaalanı’na uçak seferleri daha yoğundur.

Havaalanı ulaşımı oldukça kolaydır. Havaalanı Havaş otobüsleri, İzban hafif raylı sistemleri, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir uçak bileti fiyatları şehirlere göre değişmektedir. Hemen her havaalanı olan şehirden İzmir uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca erken rezervasyon ile İzmir uygun uçak bileti bulunabilmektedir.

İzmir ucuz uçak bileti almak için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER

İzmir ve ilçeleri turistik açıdan oldukça gelişmiştir. Denizi, plajları, doğası, tarihi yapıları ile turistlerin tercih ettiği önemli yerlerden biridir.

Ege’nin incisi İzmir’in merkezinde Konak Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tarihi Saat Kulesi bu meydanda bulunur. Yakınında Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Konak Pier yaz kış turistlerin uğrak noktalarıdır.

İzmir’in merkezinde bulunan tarihi Agora Ören Yeri,  şehrin ilk dönemlerinden günümüze gelmiştir. İzmir çevresinde birçok antik kent bulunmaktadır. Bunlardan toplanan eserler, İzmir Arkeoloji Müzesi’nde ve İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’nde sergilenmektedir.

Karataş Semti’nde ki Tarihi Asansör 1907 yılında inşa edilmiştir. İki cadde arasında ki kod farkını ortadan kaldırmak amacıyla yapılmıştır.

Kadifekale, İzmir’in ünlü antik kalesidir. İzmir şehir manzarasını izlemek için mükemmel bir noktadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak 1937 yılında kurulmuştur. Bu doğal parkta oldukça fazla türden hayvan, bitki ve yoğun ağaç bulunmaktadır. Parkın içinde 8450 metre kare gölet bulunmaktadır.


KARS

Ülkemizin doğu sınırında olup Kafkasya’ya açılan kapısı konumunda olan Kars, aynı zamanda Türkiye'nin en yüksek şehirlerinden biridir.

Şehrin isminin neren geldiği konusunda Kaşgarlı Mahmut kürkünden güzel giysiler yapılan Karsk adlı bir tilki cinsinden geldiğini anlatılır.  Diğer bir kaynak MÖ 130 yıllarında buraya yerleşen Bulgar Türklerinin Karsak boyundan geldiği söylenir. Ülkemizde kökeni Türkçe olan daha eski bir şehir olmadığı söylenebilir.

Kış sporları ve turizmi için emsalsiz bir doğaya sahip Kars bu özelliği ile 2023 Turizm Stratejisi Eylem Planı projesine alınmış bir kenttir.

KARS HARAKANİ HAVAALANI VE ULAŞIM

Gelişen ihtiyaçlar çerçevesinde zamanla büyütülen Kars Havalimanı günümüzde yeni ve modern terminal binası ile hizmet vermektedir. Kars Havalimanı ismi 2015 yılı itibari ile Kars Harakani Havalimanı olarak değiştirilmiştir.  

Şehir merkezine 6 km olan havaalanından Ardahan ve Kars şehir merkezine Belediye otobüs seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca THY ve Sunexpress Ardahan’a kendi otobüs seferlerini düzenlemektedir. Taksi hizmetleri ve Araç kiralama olanaklarından da faydalanabilinir.

Kars’a seyahatlerinizde Kars ucuz uçak bileti almak için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

KARS GEZİLECEK YERLER

Demiryolu, Kars için her zaman önemli bir ulaşım aracı olmuştur. Bugün demiryolu ciddi bir kış turizmine katkıda bulunmaktadır. Tren bağlantılı kış gezilerine ciddi ve artan bir talep vardır. Karsta en bilinen görülecek yerlerin başında kışın tamamen donan Çıldır gölü gelmektedir. Üzerinde atlı kızaklar ile gezinmek, buzda balık tutmak gibi faaliyetler oldukça popülerdir. Ayrıca Kaz eti ile yapılan yemekler unutulmaz lezzettedir.  Ayrıca belediyenin de desteği düzenlenen ltın At Kış Festivali’nde Cirit karşılamaları, geleneksel, atlı okçuluk gibi pek çok aktiviteler yapılmaktadır.  Bu dönemde kars’a gitmek isteyenler erken rezervasyon ile Kars uygun uçak bileti bulabilirler.

Sarıkamış Kayak ve Snowboard Merkezi, çok yüksek kar kalitesi ve uzun kayma pisti ile mükemmel bir kış sporları ve turizmi cazibe alanıdır. Buzlanma yapmadan kristal formdaki karı dünyada eşi az bulunan kalitededir.

Sadece kış değil diğer mevsimlerde de Kars doğa gezileri için mükemmel manzaralar sınmaktadır. Off road araçlar ile yapılan doğa içi geziler de gün geçtikçe popülerleşmektedir. Bu arada özellikle yaban hayat konusundaki çok zengindir. Bu tür geziler sizlere bu hayatı paylaşma ve izleme olanağı verecektir.

Arpaçay yakınlarındaki Ani harabeleri ne yazık ki gözlerden uzak kalmış durumdadır. Ancak ünlü Efes Antik kentinden çok daha büyük ve haşmetli harabeleri görenler bu muhteşem kalıntılara hayranlık duymadan edemez.

Şehir kısa bir süre Rus egemenliğinde kalmış olsa da bugün hala bunun mimari izlerini görebilirsiniz.

Kış sporları için şehri ziyaret etmek isteyenler Kars uçak bileti için erken rezervasyon yaptırmaları daha ekonomik olmaktadır.